48v 25a golfvagnsladdare
✱Ingångsspänningsområde: AC90-264V,
✱Utspänning: DC 12V/24V/36V/48V/60V/72V/96V,
✱Input/Output Plug (tillval),
✱ Laddningsindikator (tillval),
✱KAN BUSSA eller inte (valfritt),
✱Storlek: 282x146x82cm,
✱Nettovikt: 2,7 kg (5,9 lb),
Vy över 48v 25a golfbilsladdare
Golf är en besatthet för många. På golfbanan är varje person, varje åtgärd, varje gräs, varje luftmolekyl mycket tilltalande för ögat. På detta sportfält måste varje rörelse vara perfekt, inklusive att köra golfbilen.
Golfbilar kommer att tillämpa olika körregler på grund av olika säsonger och golfbanor. De två vanligaste är:
1. Golfbilar är endast tillåtna på uppfarten. Denna regel gäller banor med vått och mjukt underlag för att undvika skador på fairwaygräs på grund av att vagnsdäck rullar.
2. 90-gradsregeln. Regeln kräver att golfbilar framförallt kör inom fairway och, efter att ha nått en jämn nivå med bollfallet, kan de göra en 90-gradsväng och slå bollen direkt över fairway. Efter att spelaren träffat bollen, kör vagnen tillbaka till fairway och fortsätt körningen. Genom att implementera 90-gradsregeln kan spelare starta med minimal skada på fairwaygräset.
Generellt sett är 2-seat, 4-seat och 6-seat golfbilar de vanligaste modellerna. För golfbilsförare är det mycket viktigt att matcha sitt batteripaket med en lämplig batteriladdare. Låt oss ta en titt på 48v golfbilsladdare. Denna helt förseglade golfbilsladdare är utvecklad, designad och producerad med toppkraft. Den är väldigt bekväm och lätt och kan användas var som helst. Det är också möjligt om du behöver ladda den på en laddningshög.

Specifikationer för 48v 25a golfbilsladdare
| Spec | Ingångsspänningsområde | Märk utspänning | Max utspänning | Max utström |
| SMCZ1-1230A | AC180-264V | 12V | 16.5V | 30A |
| SMCZ1-2430A/2430C | AC90-264V | 24V | 33V | 30A |
| SMCZ1-3625A/3625C | AC90-264V | 36V | 49.5V | 25A |
| SMCZ1-4825A/4820C | AC90-264V | 48V | 66V | 25A |
| SMCZ1-6020A/6015C | AC90-264V | 60V | 82.5V | 20A |
| SMCZ1-7218A/7215C | AC90-264V | 72V | 99V | 18A |
| SMCZ1-8015A | AC180-264V | 80V | 110V | 15A |
| SMCZ1-9610A | AC180-264V | 96V | 132V | 10A |
| SMCZ1-10210A | AC180-264V | 102V | 140V | 10A |
Tekniska egenskaper
| Artikel | Parametrar |
| AC-ingång brett spänningsområde | AC90-264V |
| AC-ingångsfrekvensområde | 40-70Hz |
| Qith APFC-funktions effektfaktor | Större än eller lika med 98 procent |
| Mjuk växlingsteknik effektivitet | Större än eller lika med 93 procent |
| Skyddsnivå | IP67 |
| Driftstemperatur | -40 grader ~ plus 60 grader |
| Förvaringstemperatur | -55 grader ~ plus 100 grader |
| CAN-kommunikationsfunktion | Frivillig |
| 12v3a extra strömförsörjning | Frivillig |
| LED-ljusindikator för laddningsprocessen | Standard |
| Ljud | Mindre än eller lika med 45dB |
| Total storlek | 282x146x82mm |
| Nettovikt | 2,7 kg |
Tillämpningar av 48v 25a golfbilsladdare
|
|
|
|
Fler modeller

Populära Taggar: 48v 25a golfbilsladdare, Kina, leverantörer, tillverkare, fabrik, grossist, i lager
Skicka förfrågan









