Golf Buggy batteriladdare
✱Ingångsspänningsområde: AC90-264V,
✱Utspänning: DC 12V/24V/36V/48V/60V/72V/96V,
✱Input/Output Plug (tillval),
✱ Laddningsindikator (tillval),
✱KAN BUSSA eller inte (valfritt),
✱Storlek: 282x146x82mm,
✱Nettovikt: 2,7 kg (5,9 lb),
| Golf Buggy batteriladdare |
Vår Golf Buggy batteriladdare är välkänd för sin utmärkta utförande och kvalitet.
Med denna laddare behöver du inte oroa dig för att ditt golfbilsbatteri ska ta slut eller skadas ytterligare.
Den är enkel att installera och använda, och den har en smart design med automatisk temperaturkompensation.
Med denna laddare är din golfvagn redo att köras på nolltid.

| Laddare funktioner |
Detta är en vattentät, stötsäker och överhettningsskyddad elektrisk golfbuggy batteriladdare som har en mängd olika funktioner.
- Smart skyddsteknik:skydda din golfbil från överladdning, överspänning, kortslutning och omvänd anslutning etc.
- Laddaren har LED-ljusindikator för att säkerställa att varje laddning utförs på ett säkert sätt.
| Modell | SMCZ1Phelt sluten laddare |
| Ac-ingång brett spänningsområde: | AC90-264V |
| Ac Input Frequency Range: | 40-70HZ |
| Med APFC-funktion, Power Factor: | Större än eller lika med 0.98 |
| Effektivitet: | Större än eller lika med 93 procent |
| IP-nivå: | 66/67 |
| Arbetstemperatur: | -40 grader ~ plus 60 grader |
| Förvaringstemperatur: | - 55 grader ~ plus 100 grader |
| KAN kommunikation: | Frivillig |
| Extra strömförsörjning 12V3A: | Frivillig |
| LED-ljusindikator: | JA |
| Ljud: | Mindre än eller lika med45dB |
| Total storlek: | 282x146x82(mm) |
| Nettovikt: | 2,7 kg |
| Tillvalskontakter och kontakter |


| →Det andra färgalternativet |
Populära Taggar: golf buggy batteriladdare, Kina, leverantörer, tillverkare, fabrik, grossist, i lager
Skicka förfrågan








