48v 15a snabb surfbrädsladdare
Produktdetaljer för 48v 15a snabb surfbrädsladdare
48v 15a snabb surfbrädsladdareär designad för LiFePO4, Li-ion, ingång med 90V-264VAC och märkutgångsspänning är48v 15a snabbladdare. Intelligent 4-stegsladdning med förladdning, CCCV och flytande eller automatisk avstängning, denna laddare laddar dina batterier med mycket snabb hastighet, med hög effektivitet och skyddar din batteritid till max. Aluminiumhölje, lätt och bärbar.
Surfingprinciper Enkelt uttryckt är surfing en extremsport som drivs av vågor. Havsvinden överför energi till vågorna, vågorna svallar och havets tyngdkraft försöker återställa havsytan till ett lugnt tillstånd, så att vattenpartiklarna börjar klämma varandra, vilket skapar tryck inne i havet, och vattnet rör sig synkront med vågorna för att överföra energi.
Eftersom det är en sport till sjöss är de vattentäta kraven på produkten och dess tillbehör mycket höga. Utformningen av själva surfbrädan är helt vattentät, och surfbrädan och dess viktiga tillbehör laddare måste också vara helt täta och vattentäta. Självklart kan du även välja en bärbar surfbrädsladdare.
Surfbrädesporten har också väldigt höga krav på laddningstiden. Under högsäsong vill surfare eller turister ofta ladda dem fullt snabbare och njuta av mer surftid. Summit laddare är en helt sluten laddare. Med den kontinuerliga uppdateringen av tekniken kan toppladdaren fungera helt i vattnet, vilket kan spara mycket laddningstid och njuta av surfkänslan som snabbladdningen ger. Om du behöver en snabbladdande helt sluten surfbrädsladdare, glöm inte att kontakta Summit laddare!

Specifikationer & modeller
| Specifikationer och modeller | Ingångsspänningsområde | Nominell utspänning | Max utspänning | Max utström |
| SMCZ1-1230A | AC180-264V | 12V | 16.5V | 30A |
| SMCZ1-2430A/2430C | AC90-264V | 24V | 33V | 30A |
| SMCZ1-3625A/3625C | AC90-264V | 36V | 49.5 | 25A |
| SMCZ1-4825A/4820A | AC90-264V | 48V | 66V | 25A |
| SMCZ1-6020A/6015C | AC90-264V | 60V | 82.2V | 20A |
| SMCZ1-7218A/7215C | AC90-264V | 72V | 99V | 18A |
| SMCZ1-8015A | AC180-264V | 80V | 110V | 15A |
| SMCZ1-9610A | AC180-264V | 96V | 132V | 10A |
| SMCZ1-10210A | AC180-264V | 102V | 140V | 10A |

Tekniska egenskaper
| Artikel | Parametrar |
| AC-ingång brett spänningsområde | AC90-264V |
| AC Ingångsfrekvensområde | 40-70HZ |
| Med APFC-funktion Power Factor | Större än eller lika med 0.98 |
| Mjuk växling teknisk effektivitet | Större än eller lika med 93 procent |
| Skyddsnivå | IP67 |
| Driftstemperatur | -40 grader – plus 60 grader |
| Förvaringstemperatur | -55 grad – plus 100 grader |
| KAN kommunikation | Frivillig |
| 12v3a extra strömförsörjning | Frivillig |
| LED-ljusindikator för laddningsprocessen | Standard |
| Ljud | Mindre än eller lika med 45dB |
| Total storlek | 282x146x82mm |
| Nettovikt | 2,7 kg |
Ansökan
FAQ
1. Skulle du få rabatt om jag har en stor beställning?
Ja, vi kan erbjuda olika rabatter beroende på din beställningskvantitet.
2. Hur din kvalitetsgaranti?
Vi har 100 procent kvalitetsgaranti till kunderna. Vi kommer att ansvara för eventuella kvalitetsproblem.
3. Kan vi besöka din fabrik innan beställningen?
Ja, mycket välkommen, det måste vara trevligt för att skapa en bra affärsrelation.
4.Kan vi vara din agent?
Ja, välkommen till samarbete med detta. Vi har stor marknadsföring på marknaden nu. För detaljer vänligen kontakta vår utlandschef.

Populära Taggar: 48v 15a snabb surfbrädsladdare, Kina, leverantörer, tillverkare, fabrik, grossist, i lager
Skicka förfrågan





