72v 20a laddare
✱Ingångsspänningsområde: AC90-264V,
✱Utspänning: DC 12V/24V/36V/48V/60V/72V/96V,
✱Input/Output Plug (tillval),
✱ Laddningsindikator (tillval),
✱KAN BUSSA eller inte (valfritt),
✱Storlek: 282x146x82cm,
✱Nettovikt: 2,7 kg (5,9 lb),
Översikt över 72v20a laddare
72v20a-laddaren är en måste-ha-enhet för elfordon och andra kraftfulla maskiner. Denna laddare är fullspäckad med funktioner som gör att den sticker ut från resten. En av dess nyckelegenskaper är dess förmåga att motstå tuff utomhusbruk, tack vare dess vattentäta och stötsäkra design. Detta gör det till ett idealiskt val för elcyklar, motorcyklar, skotrar och andra personliga transportanordningar som ofta utsätts för väder och vind.
72v20a-laddaren kommer med flera avancerade säkerhetsfunktioner för att säkerställa att den fungerar säkert och effektivt. Laddaren inkluderar en kortslutning och omvänd polaritetsskydd för att skydda batterierna från skador på grund av felaktiga ledningar eller andra elektriska problem. Dessutom har laddaren inbyggt överladdnings- och överströmsskydd för att ge extra säkerhet och hjälpa till att förhindra batteriskador. Dessa säkerhetsfunktioner ger inte bara extra skydd för batterierna utan även för användaren som laddar dem.
72v20a-laddaren är byggd för att leverera pålitlig laddning av hög kvalitet. Laddaren använder avancerad laddningsteknik för att optimera laddningsprestanda, samtidigt som utgången är mycket stabil, vilket möjliggör snabbare laddningstider, vilket resulterar i kortare stilleståndstid för dina fordon eller maskiner. Dessutom är laddaren byggd för långvarig användning, med en robust design och högkvalitativa material, vilket säkerställer att den inte går sönder eller inte fungerar som den ska vid hård användning.
Sammanfattningsvis är 72v20a-laddaren ett utmärkt val för alla som letar efter en högkvalitativ laddare som kan hantera tuff utomhusanvändning och ge pålitlig laddning för sina elfordon eller kraftfulla maskiner. Med sina avancerade säkerhetsfunktioner, robusta design och optimerade laddningsprestanda är denna laddare verkligen ett måste för alla som vill få ut det mesta av sin batteridrivna utrustning. Så varför vänta? Investera idag i laddaren 72v20a och ta ditt elfordon eller din maskin till nästa nivå.

Specifikation för 72v20a laddare
| Specifikationer och modeller | Ingångsspänningsområde | Nominell utspänning | Max utspänning | Max utström |
| SMCZ1-1230A/1230C | AC90-264V | 12V | 16.5V | 30A |
| SMCZ1-2430A/2430C | AC90-264V | 24V | 33.0V | 30A |
| SMCZ1-3625A/3625C | AC90-264V | 36V | 49.5V | 25A |
| SMCZ1-4825A/4825C | AC90-264V | 48V | 66.0V | 25A |
| SMCZ1-6020A/6015C | AC90-264V | 60V | 82.5V | 20A |
| SMCZ1-7218A/7212C | AC90-264V | 72V | 99.0V | 18A |
| SMCZ1-8015A | AC180-264V | 80V | 110V | 15A |
| SMCZ1-9610A | AC180-264V | 96V | 132V | 10A |
| SMCZ1-10207A | AC180-264V | 102V | 140V | 7A |
Tekniska parametrar
| Artikel | Mätare |
| AC-ingång brett spänningsområde | AC90-264V |
| AC Ingångsfrekvensområde | 40-70HZ |
| Med APFC-funktion Power Factor | 0.98 |
| Mjuk växling teknisk effektivitet | 93% |
| Skyddsnivå | IP67 |
| Driftstemperatur | -40 grad ~+60 grad |
| Förvaringstemperatur | -55 grad ~+100 grad |
| KAN kommunikation | Frivillig |
| 12V3A extra strömförsörjning | Frivillig |
| LED-ljusindikator för laddningsprocessen | Standard |
| Ljud | <46dB |
| Total storlek | 282x146x82mm |
| Nettovikt | 2,7 kg |
Fler applikationer
|
|
|
Om toppladdare
Summit-laddarfabriken ligger i Dezhou, Shandong-provinsen, Kina, grundades 2008
|
|
fler laddare modeller

Kontaktinformation
Telefon: 86 19150363344
Whatsapp: 86 19150363344
Email:info@summitcharger.com
Adress: No.7 Geruide Road, Decheng District, Dezhou City, Shandong-provinsen, Kina.
Populära Taggar: 72v 20a laddare, Kina, leverantörer, tillverkare, fabrik, grossist, i lager
Skicka förfrågan







